len tak o živote

Autor: Peter Valachovič | 16.3.2012 o 21:11 | (upravené 16.3.2012 o 22:21) Karma článku: 2,66 | Prečítané:  201x

Ja si myslím že život je o tom , aby som sa vedel s každého okamžiku radovať a vychutnať ho naplno. Zaťažovanie sa pre triviálne záležitosti a dedukcie, nikam nevedú iba ak oklamú naše vnútro, ktoré aj tak baží po naplnení hojnosti, vášne a samotného prežívania prítomného okamžiku.

V každom životnom okamihu sa dá radovať z jednoduchého.Trápenie pochádza v skutočnosti z nepochopenia podstaty vnímania prítomnosti. Keď niekto povie že sa trápi, v skutočnosti sa trápi jeho „myseľ"... a to je rozdiel!Večnosť sa uzatvára a zároveň začína v každom okamžiku života od latentných fyzických potrieb, až po zložité duševné aspekty. Jednoduchá radosť je radosť bez obmedzenia na určitú formu myslenia. Ono práve zabíja prapôvod radosti. Naučiť sa myslieť iba v nevyhnutnosti, nie je na stud! Je to forma ktorá pomáha nahliadnuť do svojho vnútra, bez toho aby sa odvodzovali aspekty nekonečných negácii, porovnávaní a pod.Vo svojom živote som pochopil, že až 70% negatívnych myšlienok a úvah si spôsobuje človek sám. Prítomnosť mu nikdy nenašepká ako je zle a ťažko žiť, iba sa mu otvorene prihovorí „ Vnímaj ma a budeš šťastný"... to je veľká pravda! Budeš zabíjať seba otravnými predsudkami, alebo vychutnáš všetko, čo v danom okamžiku dostaneš, a aj to najmenšie z najmenšieho?! V nás je tajná schránka nespútanej a nekonečnej rôznorodosti a premien, ktoré píšu a mapujú naše životné aspekty. V často nedosiahnuteľných etapách a následných váhaniach, sa uprednostňuje zákon príčiny a následku.

Najkrajšia vec na svete je milovať spontánne skutky duše a tela!!!

Príčiny slasti, sú iba aspektom po nekonečnom dokazovaní si života a vôbec toho že žijeme.

Pokrok sa dostaví, keď sa zabudne na slovo "mohlo" a nahradí ho "je".

Úspech nie je v milovaní, ale vo vyrovnaní sa so stratou. A strata je iba myšlienka. Ak stratíme, nájdeme a pod. Tieto aspekty sa nekonečne dopĺňajú, tak aby nikoho nezruinoval úpadok seba hodnotenia!!! Sme jedinečný pokiaľ si to povieme, sme milujúci, pokiaľ tomu uveríme a sme tým čím sme, pretože ak dokážeme v nás iba jednoduché a všadeprítomné  "ja", nemusíme ďalej  uvažovať  o tom kto sme!!! Ak človek miloval, bude milovať aj ďalej a otázka nie je v tom koho, ale "ako" a to je veľmi dôležité uvedomenie existencie seba. Ak milujeme niekoho, uzatvárame cestu. Ak sa zameriame na neobmedzenú kvalitu lásky voči všetkému a všetkým, či už ľuďom alebo činnostiam otvorí sa pre nás cesta nekonečných možností...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?